Září 2006

Hitparáda vašich nej songů....Úvod

30. září 2006 v 13:51 Hitparádá nej songů...
Tady tenhle blog je hlavně o hudbě... moje nej skupiny, interpreti a interpretky.... A proto jsem také zavedla anketu: Váše nejoblíbenější skupina/zpěvák/zpěvačka?
Ale díky téhlé anketě mohu zjistit jen vaše idoly.... určitě taky ale máte nějaké nejoblíbenější písničky... Dejte tady do komentářů pár návrhů na písničku a já ji dám do hitparády.... pak už se jen bude hlasovat a hlasovat a přidávat nové songy.... bude jich pokud možno co nejvíc.... A pravidla budou taková...pokud nějaký song nebude mít do týdne ani jeden hlas okamžitě vapadává.... Pokusím se to měnit co týden... Uvidíme jaký to bude mít úspěch....
Zkusit se musí všechno.... :o)

Johny Depp...Hlavně o jeho životě...

16. září 2006 v 20:46 | http://johnny-depp.blog.cz/0602 |  Johny Depp
Johny Depp....Něco podobného,ale můžete si vybrat....
John Christopher Depp II. se narodil 9.6.1963 v Owensboro v Kentucky v USA. Rodiče se jmenují Betty Sue a John a sourozenci Christie a Danny.
V roce 1970, se rodina stěhuje na Floridu, do města Miramar, kvůli otcově práci.
Na Floridě studuje střední školu, ale víc a raději se věnuje hře na kytaru (tu dostává od matky ve dvanácti letech) - v roce 1979 pak Johnny střední školu opouští (nedokončenou) a vydává se na dráhu profesionálního hudebníka: největšího úspěchu v tomto ohledu pak Johnny Depp dosáhne jako kytarista skupiny The Kids, která dokonce vystupuje jako "předskokan" na vystoupení Iggyho Popa.
Se skupinou The Kids pak Johnny Depp odchází do Los Angeles, kde se setkává se svojí první láskou - tou je filmová maskérka Lori Allison a Deppovou ženou se stává v roce 1983 (manželství se nicméně po dvou letech, v roce 1985 rozpadá).
Manželství s Lori Allison je ale pro Johnyho rozhodujícím okamžikem jeho herecké kariéry - právě Lori seznámí svého muže s Nicholasem Cagem, jenž Deppa uvede do světa filmu - jeho první filmovou rolí se pak v roce 1984 stává role mladíka Glena Lantze ve snímku "Noční můra v Elm Street".
První chvíle (celosvětové) slávy zažije Johnny Depp v roce 1987, kdy získává roli Tommyho Hansona v americkém televizním seriálu "21 Jump Street" - v roli mladého detektiva, která mu získá obrovské množství příznivců, pak Johnny Depp působí až do roku 1990.
V tomto roce, tedy v roce 1990, se Johnny Depp zaskví poprvé výrazně jako herec filmový, když ztvární hlavní roli podivínského mladíka s nůžkami místo rukou ve filmu Tima Burtona "Střihoruký Edward" - natáčení tohoto filmu je pak i počátkem Deppova partnerského vztahu s W. Ryder (vztah ale opět nevydrží dlouho, rozpadne se v roce 1993, poté Johnny Depp několik let udržuje vztah s topmodelkou Kate Moss).
První polovina devadesátých let 20. století je pak pro Deppa (pracovně) obdobím velice úspěšným - natáčí snímky "Benny and Joon" (1993), "Co žere Gilberta Grape" (1993), "Ed Wood (1994) či snímky jako "Mrtvý muž" (1995) či "Krycí jméno Donnie Brasco" (1997). Co se týče života osobního, bojuje Johny Depp v první polovině devadesátých let 20. století s drogovou závislostí, kterou se mu nakonec daří překonat, částečně i díky tomu, že se Johnnyho přítel River Phoenix předávoval přímo před jeho klubem Viper Room.
V roce 1997 se Johnny Depp staví poprvé i za kameru, jeho režijním debutem je film "The Brave".
Z dalších slavných filmových snímků, v nichž Johnny Depp hraje hlavní (nebo jednu z hlavních) roli, lze jmenovat např. snímky "Devátá brána" (1999), "Strach a hnus v Las Vegas" (1998), "Ospalá díra" (1999), "Z pekla" (2001) či "Piráti z Karibiku" (2003), " Karlík a továrna na čokoládu" (2005).
V současné době Johnny Depp, který žije s francouzskou zpěvačkou Vanessou Paradise a mají spolu dvě děti, Lily-Rose Melody, narozenou v roce 1999 a Jacka, narozeného v roce 2002.

Johny Depp...Hlavně o herectví

16. září 2006 v 20:37 Johny Depp
Johny Depp.....Pro ty co rádi čtou :o)
John Christopher Depp se narodil 9. června 1963 v Owensboro ve státě Kentucky. Jeho otec byl inženýr a matka v domácnosti a před Johnnyho narozením již měli tři děti, dvě děvčata a jednoho chlapce. Už v jeho sedmi letech se celá rodina přestěhovala na Floridu. Tam také Johnny chodil na střední školu, kde začal mít velmi brzy problémy s drogami a také krádežemi. V té době ho myšlenka na herectví asi ani nenapadla. Jeho největším koníčkem byla elektrická kytara, které věnoval všechen svůj čas a hrál v několika kapelách. Se svou kapelou Flame vystupoval ve floridských nočních klubech a největšího úspěchu skupina dosáhla, když po změně jména na Kids hrála jako předkapela před vystoupením slavného Iggy Popa.

V roce 1983 se oženil s Lori Anne Allison (o dva roky později se rozvedli), která pracovala u filmu jako maskérka. A právě ona udělala pro jeho hereckou kariéru první a nejdůležitější krok. Seznámila ho totiž s Nicolasem Cagem, který ho poté představil svému agentovi. A první filmová role na sebe nedala dlouho čekat. Bezstarostný mladík v klasickém hororu Wese Cravena Noční můra v Elm Street byl v jeho podání velice civilní. Do celého filmu docela dobře zapadal, ale i přes známky jistého hereckého talentu byla herecká průprava zapotřebí. A tak začal Johnny navštěvovat losangeleské Loft Studio.

Po absolvování hereckého kursu získal malou roli vojáka v oscarovém válečném dramatu Olivera Stonea Četa, ovšem na plátně se moc dlouho neohřál. Pak ale přišla role, která s jeho kariérou zahýbala nejvíce. Nejednalo se o roli filmovou, ale televizní. Mladý detektiv Tommy Hanson pracující v oddělení zaměřeném na zločinnost mladistvých v seriálu Jump Street 21, mu vynesla slávu a davy fanynek. V seriálu zůstal po tři sezóny a tak jako mnoho jiných herců, proslavených v televizi, ho mohla obrazovka zcela pohltit a klidně se mohl stát pouze hercem televizním. To by se ale na scéně nesměl objevit velice podivínský režisér s naprosto obyčejným jménem - Tim Burton. Johnny získal hlavní roli v jeho zvláštním filmu o mladíkovi s nůžkami místo prstů Střihoruký Edward. Film je vlastně romantickou pohádkou s velmi osobitým vizuálním stylem, kterým se filmy Tima Burtona vyznačují. Deppovou partnerkou se ve filmu stala Winona Ryder a jejich následně vzniklý vztah byl velice intenzivní, což dokazuje i Deppovo tetování na pravé paži - "Winona Forever".

Rok 1993 pro něj nebyl zrovna nejšťastnější. Po třech letech skončil jeho vztah s Winonou a v jeho nočním klubu Viper Room v Los Angeles se předávkoval drogami jeho kamarád a vycházející herecká hvězda River Phoenix. Ovšem v tomtéž roce byl do kin uveden snímek Co žere Gilberta Grape švédského režiséra Lasse Hallstroma. Depp podal v roli Gilberta - mladíka na kterém leží zodpovědnost za celou rodinu a hlavně mentálně postiženého bratra (v podání Leonarda DiCapria) - výborný výkon a celkový velmi dobrý dojem, který snímek zanechal, byl z velké míry jeho zásluhou (a samozřejmě DiCapria nominovaného za svou roli na Oscara).

A pak přišla další spolupráce s Timem Burtonem. Tentokrát se jednalo o snímek Ed Wood o nejhorším režisérovi všech dob. Burtonovi se povedla jak výtvarná stránka filmu (film natočil černobíle), tak i herecká. Rozhodně se film nedá srovnat s žádným jiným filmem, popisujícím život osobnosti, která skutečně žila. Depp je ve své roli téměř k nepoznání a to kromě zjevu i herecky. Dokázal úžasně zachytit Woodovo neuvěřitelné nadšení pro film a také hluboké odhodlání točit za každou cenu, i když jeho tvorba nestála za nic. Na plátně se prostě stal Edem Woodem.

O rok později dostal možnost zahrát si ve filmu Don Juan DeMarco největšího milovníka všech dob. V ten samý rok zabrousil Johnny na opačnou stranu americké filmové tvorby. Ve film Dead Man ztvárnil spisovatele Williama Blakea. Černobílý a totálně nezávislý snímek natočil Jim Jarmusch, režisér pokládaný za krále nezávislého filmu, Deppovi ještě více než jindy záleží na tom, aby si vybíral projekty, které ho zajímají a může v nich hrát složité charakterní postavy. Díky tomu jeho snímky nemají zrovna velký komerční ohlas, ale o to více bývají kvalitní. Tak jako Krycí jméno: Donnie Brasco, kde si zahrál tajného policistu, infiltrujícího se do mafie. Zahrál si zde po boku Al Pacina a velice přesvědčivě ztvárnil muže, který se musí potýkat sám se sebou a svojí náklonnosti k lidem, jež sice stojí na opačné straně zákona, ale k nimž během výkonu své práce získá respekt a jistou náklonnost. I film Strach a hnus v Las Vegas patří mezi velmi netradiční snímky. Film natočil Terry Gilliam (12 opic) a myslím, že jméno režiséra pro představu o zvláštnosti tohoto filmu bohatě stačí. Depp si zde zahrál novináře Raoula Dukea, který je stále pod vlivem silných drog a jeho představy podle toho také vypadají.

V roce 1999 se opět sešel s Timem Burtonem a společně natočili Ospalou díru, obrazově brilantní retrohoror. Johnny Depp dodal svému policejnímu konstáblu Ichabodu Craneovi magičnost a do filmu se dobře hodící gotickou tvář. V poslední době jsme Johnnyho mohli vidět v dramatu Než se setmí a to hned v dvojroli transsexuála a kubánského vězeňského dozorce. A znovu si také úspěšně zopakoval spolupráci s Lassem Hallstromem, tentokrát ve filmu Čokoláda, kde si zahrál cikána, do kterého se zamiluje svobodná matka v podání Juliette Binoche. A nyní přichází i do našich kin životopisný snímek Kokain, kde hraje George Junga, největší americkou spojku s kolumbijskými drogovými kartely, muže, jenž kokain rozšířil v 70. a 80. letech do celých Spojených států. I s touhle rolí si dokázal docela dobře poradit a docílit potřebné autentičnosti.

Johnny Depp býval, je a bude velice oblíbený zejména mezi ženskou částí publika. Po několika známostech, mezi které patřila i topmodelka Kate Moss, se Johnny usadil a oženil s francouzskou zpěvačkou a herečkou Vanessou Paradisovou. Před dvěma lety se jim narodila dcera Lily-Rose Melody, která pro něj momentálně znamená v životě nejvíce. I do budoucna od něj můžeme čekat jen ty nejzajímavější a nejzvláštnější hrdiny, kteří se na plátně objevují. Johnny Depp se totiž nikdy nesmířil s tím, že by se svojí pěknou tváří měl hrát jen romantické hrdiny a krasavce. On chce něco víc, chce objevovat ve svých postavách skryté vlastnosti, pohnutky a tajemství, které může divákovi díky svému všestrannému herectví zprostředkovat. A to se mu bezpochyby daří.
Je to asi starší... od té doby od něj známe spoustu známých filmů.... Jako třeba Piráti z Karibiku 1,2...,Tajemné Okno (Secret window)...Karlík a továrna na čokoládu....a mnoho dalších,na které si teď nevzpomenu...

Fakt se moc omlouvám

10. září 2006 v 15:15 Prosby a všeobecné kecy
Už to začalo... škola je tady... rpto se vám všem chci moc moc omliuvit,ale nových věcí tady asi moc nepřibyde... už zítra máme první písemku z ajiny a já nemám navíc zrovna nejlepší náladu... takže ještě jednou pardon.....

Pár animací neuškodí....

7. září 2006 v 21:19 Rihana
Něco málo do doby,než se objeví něco new... a já budu mít čas....

Nika

3. září 2006 v 13:12 Spřátelené a oblíbené blogy a zajímavé stránky:o)
Spřátelený blog od Niky...
Tenhle blog mě zaujal tím kolik tam toho bylo... byl dokonale zpracovaný...
Prostě se mi strašně líbil.... Myslím,že stojí za to se na něj podívat.... :o)

Tre Cool

2. září 2006 v 15:40 | http://the.blog.cz/rubriky/fotky-tre |  Green Day
Tre Cool
Celé jméno:(Frank Edwin Wright III.)
Datum a místo narození: 9.12.1972
Stav: dvakrát rozvedený
Děti: Ramona (1995 z prvního manželství), Frankito (2001 z druhého manželství)
Výška: asi 1,70 m
Barva očí: modrá
Přírodní barva vlasů: hnědá
Rodina: Vyrůstal se svým otcem a dvěma sourozenci. Nyní žije v Rodeu, Californie, se svým synem a ženou.
Auto: SUV
Nástroje: bubny, akordeon a kytara
Žil ve Willitsu v Californii se svým otcem a dvěma sourozenci. Jeho otec stavěl v oblasti domy, včetně toho od Lookout! Records, který vlastnil Laurence Livermore. Ve 12 se Tre spojil s Livermoreovou kapelou The Lookouts. Nakonec, když Al Sobrante opustil skupinu Green Day, navrhl Livermore Treho jako jejich nového bubeníka. Billie Joe a Mike si nenechali ujít možnost mít ho za bubeníka.
V roce 1995 se Tre oženil se svou přítelkyní Liseaou. Brzy na to se jim narodila dcera Ramona. Rozvedli se a v roce 2000 se po druhé oženil s Claudií. S ní má syna Frankita (2001). Ale ani s Claudií už nežije. Bydlí stále v Oaklandu, Californie.