Říjen 2006

Hoobastank...Diskografie

20. října 2006 v 22:21 Hoobastank
Diskografie
Hodně z vás asi ani neví kdo to Hoobastank jsou...... TAdy je ale jejich diskografie a musím uznat,že toho nemají zrovna málo :o)
Selftitled
ť 2001 ť

01. Crawling In The Dark (2:55)
02. Remember Me (3:34)
03. Running Away (2:58)
04. Pieces (3:15)
05. Let You Know (3:39)
06. Better (2:53)
07. Ready For You (3:07)
08. Up And Gone (3:21)
09. Too Little Too Late (3:15)
10. Hello Again (3:02)
11. To Be With You (4:02)
12. Give It Back (2:56)
Singles
Crawling in the dark
ť 2001 ť


01. Crawling In The Dark (2:55)


Special versions

Hoobastank unreleased tracks
ť 2001 ť

1. The Critic
2. Never Saw It Coming
3. Open Your Eyes
4. Running Away (acoustic)
5. Up and Gone (acoustic)
6. Crawling In The Dark (acoustic)
7. Ready For You (acoustic)


* Only avaiable @ Target stores

Avril.... Jak dosáhla svého snu???

14. října 2006 v 23:21 | http://lusy.blog.cz/0601/avril-lavigne-o |  Avril Lavigne
Jak to s ní bylo od začátku...
Vždycky jsem věděla co chci dělat! Vzpomínám jak ,když jsem byla hodně malá, stála jsem na mé posteli jako na jevisti a zpívala jsem z plných plic a predstavovala jsem si jak jsem obklopena davy lidí!" řekla.V deseti letech vyhrála konkurz pro mladé muzikanty a uz ve svých dvanácti letech skládala svoje první písničky.V 15 letech odjela z domova s bratrem do New Yorku.
Tam si jí vąiml hledač nových talentů L.A Reid.Ten ale chtěl z Avril udělat popovou princezničku,která by nosila:minisukně, sexy satičky a třpytivé korálky.Taková Avril přece ani zdaleka není!Z New Yourku proto odjela. Přijela do Los Angeles, co se jí, jak později zjistila velice vyplatilo.
V L.A se setkala s textařem a producentem Cliffem Magnessem z vydavatelství Nettwerk Management. To jí nechalo zcela volnou ruku a texty si proto Avril napsala sama.Z Avril se později stala opravdu známá zpěvačka.Od dob kdy vydala svůj první hit Complicated, který si vybíral jedny z prvních umístění v hitparád různých rádií, se Avril postupně stávala čím dál tím známějsí princeznou punku!Co dokazuje i úspěch jejího debutového alba(Let go), kterého se prodalo několik miliónů. Avril je ale také součástí kapely : Matthew Brann(bubeník), Mark Spicoluk(baskytarista) a Jesse Colburn a Evan Taubenfeld(kytaristi).

Diskografie

10. října 2006 v 17:58 Black Eyed Peas

Diskografie

1998 - Behind the Front (bez Fergie)
2000 - Bridging the Gap (bez Fergie)
2003 - Elephunk (už s Fergie)
2005 - Monkey Business (s Fergie)

Něco málo o Fergie

10. října 2006 v 17:44 | http://verushkaaa.blog.cz/0604/only-fergie |  Black Eyed Peas
Fergie
JMÉNO:Stacy Ann Ferguson
PŘEZDÍVKA:Fergie,Stace,
Stacyrella
DATUM NAROZENÍ:27.března
1975 (beran)
KARIÉRA:v devíti letech hrála fergie v americkém dětském seriáluKids Inc.Později objevila svůj hudební talent.Krátce na to založila se dvěma kamarádkami dívčí kapelu Wild Orchid.Po dvou albech kapelu opustila a v roce 2003 přišla k Black Eyed Peas.
SOUKROMÍ:Fergie chodí od listopadu 2004 s americkým hercem Joshem Duhamelem.
VÁŠEŇ:I přes svou skvělou postavu neodolá Fergie pizze,lasagním a banánu v čokoládě
SOLOKARIÉRA:Fergie o sobě dává vědět i bez Blak Eyed Peas-například na soundtracku 50krat a stale poprvé.

Něco o cd The open door

8. října 2006 v 16:19 | http://caterpillar.blog.cz/rubriky/hudba |  Evanescence
Určitě víte,že vyšlo další album skupiny Evanescence.... Jmenuje se The open door a musím říct,že jsem strašně nešťastná,že mi na něj nevíjdou peníze... Proto ho budu shánět tak dlouho, dokud ho neseženu...hledala jsem pár zajímavostí co se ho týká a narazila jsem při tom, na stránku, kde jsou všechny písničky zhruba popsány... Je to sice otázka názoru,ale určitě na tom bude aspoň trocha pravdy.... TAk čtěte čtěte....
1. Sweet sacrifice - Hned v první písničce ukazuje Amy sílu svého hlasu a jeho jistotu i ve výškách. Pěvecky opravdu náročná píseň plná tónových přechodů. Na úkor dynamiky této písně se může zdát elektrická kytara poněkud nudná, ale asi věc názoru...
2. Call me when you're sober - Zcela poprávu dostala tato písnička hned i svůj klip. Bohužel já jsem klip trochu nepochopil vzhledem k textovému obsahu písně. Dle mého skromného názoru by se dal natočit daleko lépe a mohl být daleko zajímavější a zábavnější. Ale to jsem trochu odbočil. Píseň je skutečně směsicí toho nejlepšího. Projeví se tu opět úžasná dynamičnost, která provází celé album. Prostor dostane úžasný Amyin hlas, který chvílemi zní až v trojhlasu a který je v dokonalém kompromisu s kytarou i bubny. Když se v závěru přidají i housle a klavír, jde opravdu o úžasnou píseň.
3. Weight of the world - Tato písnička je tak trochu předurčení těch dalších. Po poslechu asi každému dojde, že na albu bude dost tvrdých tónů elektrické kytary. V závěru se objeví pasáž s čistým kytarovým zvukem (dále jen "clear kytara").
4. Lithium - Velmi krásný začátek z klavíru a houslí. Střídání clear kytary s kytarou elektrickou.
5. Cloud nine - Je dost netradiční. Vyskytuje se zde elektrizovaný hlas. Vlastně celá píseň je založená na zdánlivých disharmoniích, intro a outro mi trochu připomíná písničku "Even in death".
6. Snow white queen - Další píseň s jemnými disharmonickými prvky, je opravdu výrazně dynamická. Za zmínku stojí úžasný druhý hlas.
7. Lacrymosa - Výrazné rytmické intro z bubnů a houslí, v různých variacích pak provázejí celou skladbou. V této písni se uplatní výborný sborový zpěv.
8. Like you - Tak tato píseň mě jako jediná zklamala. Celou skladbu doprovází, pro mě nepříjemné, tlumené brnkání na clear kytaru. Bez tohoto rušivého prvku by šlo asi o dost hezkou písničku, ale tohle je opravdu dost dráždivé.
9. Lose control - Pěvecky náročná písnička plná přechodů a blue-tónů. Jemý začátek, pak tvrdý nástup bandu.
10. The only one - intro připomínající písničku Missing. Výrazná dynamika. Misty trojhlasný vokál.
11. Your star - Velmi zajímavá písnička. Jediným rušivým efektem je jedna opakující se pasáž. Tato písnička se možná brzo oposlouchá.
12. All that I'm living for - Asi nejdynamyčtejší písnička z celého alba. Mnoho kytary, klavíru, houslí i sborového zpěvu...
13. Good enought - Dle mého názoru nejlepší píseň. Já jsem asi na písničky tohoto typu vysazenej. Celá se nese v pomalém tempu. Klavír, housle, cello. Užasný vokál Amy, který v této písničce vynikne opravdu v celém rozsahu. Přesto, že to není "akční písnička" ani nijak zvlášť dynamická a přesto, že má vůbec nejdelší stopáž 5:31, není vůbec nudná a každý si jí určitě vychutná