Duben 2011

Festivaly 2011

26. dubna 2011 v 22:25 | Adi |  *Hudba*
Léto se blíží a s ním i spousta skvělých festivalů. Česká republika v tomhle, díky Bohu, není pozadu a pořádá se tady rovnou několik, které stojí za zmínku. Já ovšem zmíním pouze dva a to mé velké favority.

Colours of Ostrava

U tohoto festivalu nemá moc cenu vyjmenovávat jednotlivé hudebníky, co zde budou hrát, protože věřím, že si každý tady něco najde sám. Zažila jsem to minulý rok a musím říct, že to byl obrovský zážitek. Mít na jednom místě Cranberries, The Proclaime a ještě spoustu jiných zajímavých kapel je prostě paráda. Proto neváhejte a přijeďte do Ostravy.
Poku bych ale měla zmínit někoho, na koho bych se já ráda podívala, tak je to určitě mladá irská zpěvačka Lisa Hannigan, která spolupracovala na některých písničkách s Damienem Ricem.
Nebo taky za zmínku určitě stojí Yann Tiersen, člověk, který složil hudbu k filmům Amélie z Montmartru a Goodbye, Lenin!.

Další info už na stránkách: http://coloursofostrava.cz/

Rock for people

Naprosto senzační festival, který má i tento rok co nabídnout. Věřím, že celý Hradec Králové se už teď těší, pro nás Ostraváky je to docela z ruky, ale nějak to zkusím udělat. :-)
Proč má teda cenu podniknout takovou cestu: Paramore, My Chemical Romance, Sum 41, ale i české skvosty, jako Kryštof, Vypsaná Fixa, UDG...no a spouta dalších. Prostě tento rok se tam musím dostat, kdo jede se mnou?

Sum 41 - In Too Deep
Paramore: The Only Exception
Apocalyptica feat. Lacey - Broken Pieces

25. dubna 2011 v 18:57 | Adi |  Apocalyptica
Máte rádi finské hudebníky? Já je přímo zbožňuju! Zvláště Apocalypticu, jedná se o skupinu, která proslavila violoncello a i mne ovlivnila natolik, že jsem se na něj před dvěma roky začala učit hrát.

Proč je ale zmiňuju. Minulý rok vydali novou desku a už i naše Česká republika je měla tu čest uvítat na dvou koncertech, na kterých tuto desku představili.

Nedávno natočili další klip k písničce, se kterou jim pomáhala skvělá zpěvačka Lacey ze skupiny Flyleaf a já se s vámi o něj velmi ráda podělím. :-)

Apocalyptica feat. Lacey - Broken PiecesTransformers 3....Linkin Park - Linkin Park - Iridescent

25. dubna 2011 v 18:45 | Adi |  Linkin Park
A začínáme s mými stále nejoblíbenějšími Linkin Park. Věřím, že na ně mnoho lidí zanevřelo, ale tyhle muzikanty to, doufám, nikdy neodradí a tvoří dál. Před asi půl rokem vydali novou desku Thousand Suns a zrovna před několika dny oznámili, která z písní bude mít tu čest a bude úvodní k připravovanému filmu Transformers: The Dark of the Moon.

Dávám vám tady k dispozici jak tuto písničku, tak video, kde Mike a jiní mluví o připravovaném filmu apod. :-)

Linkin Park - Iridescent